hír
Ismét különleges vetítésre kerül sor a balatoni malomban, augusztus 17-én Silje Evensmo Jacobsen Egy újfajta vadon című dokumentumfilmjét a…
továbbhír
Annyit pörgetjük a netet, hogy végül érzelmileg kiüresedett zombikká válunk a világháló sivatagában. Erről szól a Semmit sem érzek című dán…
továbbhír
Egy elfeledett női futball világbajnokságról szóló dokumentumfilm magyarországi premierjével és egy nagy tűz körüli zenéléssel ünneplik a labdarúgó…
továbbhír
Újra nyitja kapuit az ország egyik legkülönlegesebb pop-up kertmozija és kulturális központja, a boldogság valódi forrását kutatja a Pont Csopak…
továbbmagazin
Két évvel ezelőtt, augusztusban tartottak néhány vetítést a csopaki üdülőfalu területén. Azóta elköltözött és egyre nőtt a filmek köré épülő…
továbbhír
A Pont Csopak augusztusi kiadása 18-án, pénteken és 19-én, szombaton tér vissza a csopaki Plul-malomba. A színes programok közt lesz mesekoncert…
továbbhír
A Pont Csopak júliusi kiadására most hétvégén, 22-én szombaton és 23-án vasárnap kerül sor a csopaki Plul malomban. A programsorozat középpontjában…
továbbhír
A nők és a művészet kapcsolatáról szól majd a Pont Csopak június 24-i eseménye, amely olyan erős nőket mutat be, akik szavakkal, dalokkal,…
továbbhír
Beköszönt az indián tavasz Csopakon. Gauder Áron Kojot négy lelke című animációs filmjének vetítése, Nóvé Soma akusztikus koncertje, tábortűz és…
továbbhír
Szeptember 10-én idén utolsó alkalommal rendeznek izgalmas művészeti programokat a csopaki Plul Malomban. A Pont Csopak programja ezúttal a…
továbbMegérkezett magyar mozikba a Lakos Nóra Véletlenül írtam egy könyvet című rendezése, ami a gyerekek és a családok életéről és problémáiról szól játékos, elemelt hangvételben.
Újjászületett a magyar ifjúsági film, és ebben nincs semmi véletlen
Ahol a Bauhaus és a tinilányos hangulat találkozik
Filmgyár podcast #26: Zöld produkciók
a teljes dossziéA Filmhu és az NFI közreműködésében készültő Filmgyár podcast adásaiban a hazai mozgóképipar, a filmfinanszírozás és a filmgyártás szakterületeiről beszélgetünk filmesekkel és a Filmintézet szakembereivel.
Filmgyár podcast #23: Stratégia a magyar animáció fejlesztésére
Filmgyár podcast #19: Reformkori város díszlet épült Fóton
Filmgyár podcast #21: Filmklub hálozat
a teljes dossziéRendezőnők a magyar filmtörténetben
Nők, akik áttörték az üvegplafont, és rendezőkké tudtak válni a sokáig férfiak uralta magyar filmszakmában. Honnan jöttek ezek az úttörő nők? Hogyan jutottak el az első filmjükig? És hogyan folytatódott a pályájuk? Szederkényi Olga exkluzív portrésorozata a kezdetektől a rendszerváltásig új megvilágításba helyezve vizsgálja a magyar filmtörténetet.
Dr. Balázs Mária, aki öt percig gondolkodhatott, hogy lesz-e ő az első magyar filmrendezőnő
Filmhu podcast #88: Szederkényi Olga és a magyar filmrendezőnők
Riedl Klára, a filmrendezőnő, aki “magyar népi filmmel” futott be 1939-ben
a teljes dosszié